pondělí 24. prosince 2012

Chčasné a veselé!

Koho překvapí, že vánoce neslavím, ať zvedne ruku. Nikdo? Správně.

Nicméně moji rodiče vánoce slaví, moji kamarádi vánoce slaví, moji kolegové vánoce slaví a počítám, že i minimálně nějací moji čtenáři vánoce slaví. I já tedy vítám pár dní volna a dobrého jídla, takže slavím slunovrat a pomalé prodlužování dne s tím spojené. Juchů, už jenom čtvrt roku a nebudu do práce i z práce chodit za tmy!

Místo nějakého zprofanovaného betlému či vánočního stromku jsem si letos pro radost upekl z perníku něco barevnějšího s letní tématikou. Příští rok před vánoci to s radostí sež... sním.


Všem přeji šťastné a veselé prožití svátků vánočních a dobrý start do následujícího nového roku.

1 komentář:

 1. Letos jsem v plné míře konečně pochopil, proč si lidé vzájemně přejí zrovna "veselé vánoce".
  Proč ne třeba "úžasné, mysteriózní, tajemné, krásné, duchovní, bohaté a já nevím jaké ještě všechno vánoce. Samozřejmě je to také možné, ale přece jen nejvíc zaužívané jsou právě ty "veselé".
  Pokud vycházím z toho, že lidé dobré vůle a mysli obecně přejí těm ostatním ponejvíce to, čeho by se jim případně mohlo nedostávat, ač to přitom hodně potřebují a takový nedostatek jim současně může vážně hrozit, pak je podle mě dané přání veselých vánoc zcela na místě.
  Proč ? Protože vánoce jsou samy o sobě emoční atomovou bombou, které se v zásadě jednak nelze vyhnout a která dokáže naprosto spolehlivě a s přehledem potencovat jakýkoli mezilidský vztah a city (od nenávisti až po lásku), a to mezi lidmi sobě nejbližšími. A aby vánoce byly všeobecně pro někoho (když samozřejmě pominu děti, pro které vánoce jsou většinou hlavně kouzelným obdobím dárku a radosti) skutečně a upřímně veselé, to nutně vyžaduje spoustu předpokladů a pokud někdo takové vánoce prožívá, tak se může oprávněně považovat za velkého šťastlivce.


  Tak tedy - šťastné a veselé !

  OdpovědětVymazat