pondělí 6. června 2011

Ploužíme se dál

Nedorozumění u článku "Řádný zdělání" mne donutilo přihodit nové pravidlo. Počítám, že jde jenom o nedorozumění, možná i na obou stranách, nevím.

Každopádně zde ještě pro jistotu trochu přidám.

Budu blog psát jak se mi zachce. Budu používat výrazy, jež se mi zlíbí, slovní obraty, jež mi slina na jazyk přinese a libovolné množství odporných termitů a jiných patvarů. Je-li můj styl psaní nafoukaný, bafuňářský, snobský, přesušený, infantilní či přímo kolosálně debilní, budiž. Nejsem tu ve spisovatelském workshopu a neaspiruji na příštího Hemingwaye.

Budu psát blog o čem mne napadne. Doporučení, o čem by bylo zajímavější nebo snad dokonce vhodnější psát nechť si každý nechá pro sebe. Nezajímají mne, protože co je zajímavější či méně zajímavé je subjektivní záležitost a takové debaty nevyhnutelně vedou do nikam. Nebudu-li mít inspiraci a budu-li chtít napsat něco podle nápadu někoho jiného, řeknu si.

1 komentář:

  1. Rozumím a děkuji za vysvětlení, že cílem celého zdejšího autorského blogu není se komukoli jakkoli "zavděčit". Jediným důvodem něčeho takového by snad mohla být snaha (jak jsem se mylně domníval) o větší diskusní potenciál s více lidmi o více věcech a případně i o širších souvislostech daných článků, protože každého vskutku zajímá něco jiného, ale o to zde zjevně není zájem.
    Chápu a nadále respektuji, že cílem je hlavně to, aby návštěvníci tento blog četli a (slovy autora) věcně kritizovali výhradně jeho faktografický obsah a případně občas k němu něco přihodili.

    Ovšem musím také dodat, že faktografický obsah zdejších článků v drtivé většině věcně kritizovat vůbec nelze a ani není většinou žádný důvod k nim cokoli "přihazovat" (navíc s "rizikem", že se Ti to dle Tvých pravidel nějak "nebude líbit", což pak vyústí ve zbytečná nedorozumění, kterých není vůbec zapotřebí).

    Pročež (vzhledem tedy k tomu, že dle nového pravidla č. 4 je diskusní potenciál zdejších článků dle mého názoru téměř nulový) si tady rád nadále počtu, ale komentovat cokoli budu jen tehdy, pokud v článcích půjde o naprosté faktografické nesmysly. Myslím, že to ale tady stejně vůbec nehrozí ....

    OdpovědětVymazat